طراحی و ایجاد فرم های الکترونیکی جهت ثبت فعالیت ها ، اطلاعات به سادگی قابل پیاده سازی توسط کاربران می باشد . فرم ها و اطلاعات ثبت شده در آنها قابل ویرایش ، جستجو و ... جهت به روز رسانی با فعالیت های سازمان می باشند .


تمامی فرمهای درون و برون سازمانی از قبیل فرم نصب، قرارداد، هزینه، ثبت سفارشات، مرخصی، ماموریت، پیشنهادات و انتقادات و ... را می توان در مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام ایجاد، ویرایش و مدیریت کرد. ایجاد فرم ها در نرم افزارCRM فارسیکام به صورت کاملا داینامیک، مطابق با تکنولوژی روز و بسیار ساده صورت می گیرد و گزارش گیری از فرمها نیز آسان و کاربردی است. تمامی فرمها را می توان به گونه ای تنظیم کرد، که پس از تکمیل، به کارتابل فرد مسئول، جهت بررسی و پیگیری منتقل شود.
بارزترین ویژگی فرمها، امکان اتصال آنها به وب سایت سازمان است که برای ایجاد ارتباط میان مشتری با سازمان کاربرد دارد. با استفاده از این ویژگی، تنها کافیست مشتریان به وب سایت سازمان شما مراجعه و به عنوان مثال فرم درخواست اطلاعات را پر کنند. به محض تکمیل فرم، نام و مشخصات مشتری در دفترچه تلفن ذخیره می شود، ایمیل یا پیامک دریافت اطلاعات برای وی ارسال شده و ایمیل یا پیامکی هم برای مسئول رسیدگی به فرمها فرستاده می شود. همچنین در کارتابل کارمند مربوطه، اطلاعات فرم نمایش داده می شود تا هرچه سریعتر جهت رسیدگی به فرمها اقدام کند.

مدیریت، ایجاد و ویرایش انواع فرم ها و انواع فیلدهای داده (جعبه متنی، جعبه متنی چند خطی، برچسب، تاریخ، ساعت، کلمه عبور و ...) در این بخش امکان پذیر می باشد.
ویژگیهای طراحی و پیاده سازی فرم های الکترونیکی
امکان ایجاد فرم های مختلف و مورد نیاز سازمان به صورت کاملا داینامیک و مطابق تکنولوژی روز به صورت ابزاری توسط ابزار موجود در طراحی فرم ها مانند : برچسب ها ، جعبه متنی ، جعبه متنی چند خطی ، تاریخ ، ساعت ، کلمه عبور و ... ،  قابل طراحی و پیاده سازی توسط کاربران نرم افزار می باشد . از ویژگی های ایجاد فرم ، می توان به ایجاد فرم هایی کاربردی مطابق نیاز و سلیقه ی مسئول طراحی ، جهت ثبت و ذخیره سازی اطلاعات استفاده نمود .

امکان ایجاد جستجو در فرم ها با مقدار دهی فیلد های جستجو گر که هنگام ساخت فرم در نظر گرفته می شوند ، نیز توسط نرم افزار وجود دارد . همچنین اطلاعات ثبت شده در فرم ها قابل مشاهده ، ویرایش و ذخیره سازی مجدد ، پرینت و حذف می باشند .
امکان استفاده از فرم های طراحی شده توسط کاربر نرم افزار ، در صفحات دیگر وب سایت ها نیز وجود دارد .
همچنین قابلیت وارد نمودن و بارگذاری اطلاعات از فایل متنی یا اکسل برای فرم مورد نیاز در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در نظر گرفته شده است . کاربر قادر به تعریف لیست و پارامتر های مربوط به آن  جهت استفاده در فرم ها نیز می باشد .

- هر یک از فیلدها می توانند بصورت ساده یا با انتخاب از یک لیست تعریف شده باشند ، همچنین می توان هر فیلد را به فیلد دیگری از فرمی دیگر منسوب کرد تا اطلاعات فیلد از آن فرم لود شود .
- در قسمت تعریف فیلدها میتوان نحوه نمایش فیلد را مشخص نمود که بصورت عمومی یا برای همه اعضای سایت باشد .
-  میتوان تعیین کرد که فیلد جزء موارد جستجو باشد یا نه
- میتوان مشخص نمود که فیلد در لیست گزارشات ، قابل مشاهده و یا غیر قابل مشاهده باشد .
- امکان تعیین دقیق مکان و اندازه آن در فرم
-  قابلیت اینکه هنگام ورود اطلاعات فرم فیلد بصورت اجباری پر شود یا خیر
-  قابلیت ارجاع و پیگیری فرم در کارتابل

ورود اطلاعات فرم ها : 
در هنگام ورود اطلاعات فرم امکان جستجوی اطلاعات بر اساس تمام فیلدهایی که درهنگام تعریف به عنوان جستجو شاخص گذاری شدند موجود می باشد.

چند قابلیلت مهم :
- امکان ثبت و ویرایش اطلاعات در یک فرم و ارسال آن به کارتابل جهت رسیدگی، اقدام، پیگیری وضعیت و پاسخ آن ازطریق کارتابل فراهم می باشد .
- امکان جستجوی اطلاعات فرم ها ، بر اساس نام مشتری
-  قابلیت ایجاد انواع فرم های ثبت شکایات ، انتقادات ، پیگیری درخواستها و ... را برحسب نیاز
- امکان استفاده از فرم های طراحی شده توسط کاربر نرم افزار ، در  دیگر وب سایت ها 
- امکان ثبت  اطلاعات فرم هایی که در وب سایت کاربر مقدار دهی شده اند ، در قسمت مشتریان (در صورت نیاز)
- امکان import اطلاعات از فایل متنی یا excel موجود می باشد.