تکنولوژی ابر
به ساده ترین زبان، استفاده از تکنولوژی ابر (cloud computing) همانند آن است که همکار شما کیف شما را به سازمان حمل کند! یعنی شما بدون این که بار سنگینی حمل کنید، همیشه همه وسایل لازم را در اختیار خواهید داشت.
تکنولوژی ابر به شما اجازه می دهد اطلاعات خود را به جای کامپیوتر شخصی، بر روی سرورهای مجازی ذخیره کنید. در نتیجه بدون نیاز به حمل اطلاعات، آنها را همیشه از طریق اینترنت به همراه خواهید داشت. نرم افزارهایی نظیر Hotmail، Google Docs و شبکه های اجتماعی مثل Facebook و Google+ همگی از این تکنولوژی استفاده می کنند. درست متوجه شده اید: شما مدتهاست که با این تکنولوژی زندگی می کنید!
مدیریت ارتباط با مشتری روی ابر
هرگونه اطلاعاتی را در مورد سازمان و مشتریان خود ذخیره کنید، بدون این که نگران حجم آن باشید! نسخه اجاره ای مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام چنین امکانی را به شما می دهد.
واژه "اجاره" همواره این معنی را در اذهان عمومی تداعی کرده است که هرگز "صاحب" یا "مالک" نخواهند شد. به همین دلیل در کشوری همچون ایران، که شرایط اقتصادی با تغییرات نوسانی همراه است، تمایل به "مالکیت" بیشتر از "اجاره" می باشد. در نتیجه بسیاری از صاحبان کسب و کار، نسخه "دائم" نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را بر نسخه "اجاره" ای ترجیح می دهند، بدون در نظر گرفتن این مهم که با خرید "دائم" نرم افزار، خود را برای همیشه در "اجاره" چندین شرکت قرار داده اند!
مطلب را با ذکر مثالی ساده شفاف تر می کنیم: 
شرکت الف، یک نسخه از نرم افزار دائم مدیریت ارتباط با مشتری را خریداری می کند. این شرکت کل هزینه خرید سیستم شامل هزینه نرم افزار + هزینه هاست/سرور + هزینه نصب را نقدا به شرکت تولید کننده نرم افزار می پردازد. پس از اتمام دوره پشتیبانی رایگان که برای بسیاری از نرم افزارها شش ماهه شده است، بایستی سالانه هزینه هاست + حدود 30 درصد از قیمت خرید نرم افزار برای تمدید پشتیبانی + هزینه امکانات جدید را بپردازد. آیا شما نام این سیستم را دائم می نامید؟! این سیستم تنها از یک نظر دائم است: به دلیل هزینه بالایی که در سال اول برای آن شده، شرکت الف در صورت عدم رضایت، به راحتی قادر به تعویض سیستم نخواهد بود.
شرکت ب، یک نسخه از نرم افزار اجاره ای مدیریت ارتباط با مشتری با همان شرایط شرکت الف را به صورت ششماهه خریداری می کند. این شرکت  مبلغ به مراتب پایین تر از نسخه دائم نرم افزار را آنهم برای مدتی محدود (6 ماه) پرداخت خواهد کرد، نیازی به پرداخت هزینه هاست ندارد، پشتیبانی آن رایگان است و امکانات جدید به صورت خودکار و رایگان به سیستم وی اضافه خواهند شد! در صورت عدم رضایت از نرم افزار نیز، به راحتی قادر است سیستم دیگری را برای مدیریت ارتباط با مشتریان خود برگزیند. 
از طرفی شرکت تولید کنند نرم افزار تمام تمرکز خود را روی یک نرم افزار مشترک بین مشتریان معطوف میکند و قاعدتا هزینه پشتیبانی را به حداقل میرساند و یک معامله برد برد بین فروشنده و خریدار شکل میگیرد .

ذکر این نکته نیز ضروری است که با خرید نسخه دائم، شرکت فروشنده هیچ مسئولیتی در قبال ویروسی شدن سرور/هاست و از دست رفتن اطلاعات ندارد، اما در نسخه اجاره ای، شرکت فروشنده مسئول حفظ امنیت هاست و جلوگیری از ویروسی شدن آن خواهد بود. در نتیجه، اطلاعات شما همواره محفوظ می ماند.
مزایای نسخه اجاره ای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام 
1-دسترسی از هر مکان و در هر زمان
2-کاهش هزینه ها
3-پشتیبانی رایگان
4-به روز رسانی رایگان
5-امنیت بالای هاست 
6-سرعت بالای هاست