از دیگر ویژگی های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام ، انجام امور و فعالیت های مربوط به حسابداری و ثبت و کنترل فاکتور می باشد .شرکت ها و سازمان ها معمولا از امکانات و نرم افزار های متفاوتی جهت امور مربوط به حسابداری استفاده می نمایند ، که این امر هزینه و مشکلات خاصی برای آنان ایجاد می نماید . قیمت های مختلف برای نرم افزار ها ، مشکلات نصب و راه اندازی ، نا مفهوم بودن محیط نرم افزار جهت استفاده و ...
ویژگی حسابداری در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام ، راه حل ساده ای در اختیار مدیران قرار داده است .
با استفاده از منو حسابداری موجود در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام ، بدون نیاز به هزینه و خرید اضافی محصول و مشکلات نصب و راه اندازی ، امکانات مختلفی در اختیار مدیران سازمان ، مدیر فروش ، مسئول حسابداری و کاربران و کارشناسان قرار می دهد .از جمله امکانات و ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :
اطلاعات پایه :
اطلاعات مربوط به حساب ها قابل تعریف و ایجاد توسط مدیریان و مسئولان خواهد بود . کاربر مربوطه حساب های کل ، معین و تفضیلی خود را به طور کامل و با در نظر گرفتن پارامتر های لازم ایجاد و ثبت خواهد نمود . امکانات ساده و کاربردی جهت ایجاد حساب تفضیلی از لیست مشتریان موجود در نرم افزار و یا ارتباط حساب ها به مشتری خاصی از نرم افزار برای کاربران درنظر گرفته شده است . بنابراین جستجوی مشتری مورد نظر جهت ثبت حساب تفضیلی به سادگی برای کاربران امکان پذیر بوده و سرعت و دقت کاربران در ثبت اطلاعات افزایش خواهد یافت .
انبار :
امکان تعریف انبار های متفاوت برای سازمان جهت ثبت کالا ها برای کاربر مسئول وجود دارد . بنابراین اطلاعات موجودی قابلیت تفکیک بر اساس انبار ، را دارا می باشند . ثبت انبار هنگام خرید و یا فروش ( همراه با نمایش اطلاعات موجودی انبار مورد نظر ) نیز قابل انتخاب خواهد بود .
امکانات مختلفی برای مدیران و کاربران وجود دارد . امکاناتی مانند : کنترل موجودی انبار شرکت ، قیمت محصولات ، انواع محصولات بر اساس مشخصه های آنها ( مانند : برند ، رنگ ، اندازه ، گارانتی و ... ) در اختیار مدیریت و مسئولان مربوطه قرار خواهد گرفت . همچنین امکان ثبت قیمت خرید ، مصرف کننده ، فروش برای محصولات نیز وجود دارد .
مسئول انبار ، امکان تعریف و مقدار دهی انواع مختلف کالا ها ، ثبت قیمت های متفاوت برای کالای مشابه با مشخصه ی مختلف را خواهد داشت . مشخصه های کالا ها بر اساس نیاز سازمان قابل مقدار دهی و تعریف خواهند بود و محدودیتی در تعداد و نام آنها وجود نخواهد داشت .
امکان لیست گرفتن از موجودی انبار ، اسناد ثبت موجودی و مسئولین آن برای مدیران به منظور کنترل و انجام بررسی های لازم در نرم افزار وجود دارد .
در صورتی که حد مجاز برای کالاها و محصولات موجود در انبار تعریف گردد ، هر زمان که موجودی به این حد برسد ، نامه ای به کارتابل فرد مسئول ارسال شده و فرد را از کمبود موجودی و نیاز به سفارش کالا مطلع خواهد نمود .
خرید - فروش :
امکانات مختلف برای فاکتور و محاسبات مختلف آن در امور مربوط به خرید و فروش اهمیت ویژه ای دارند . نرم افزار فارسیکام امکان ثبت پیش فاکتور و فاکتور برای فعالیت های خرید و فروش توسط کاربران مربوطه را فراهم می نماید . این امکانات بدون نیاز و وابستگی به تهیه نرم افزار یا سخت افزار دیگری و تنها توسط نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام میسر می باشد .
کاربران خرید ( انبار دار ) تمام فرآیند های مربوط به خرید محصولات را در سند فاکتور با درج اطلاعات لازم و کافی ثبت خواهد نمود . فاکتور ها به صورت موقت و دائم ثبت خواهند شد . همچنین امکان ایجاد تغییر و یا حذف اسناد فاکتوری که به صورت دائم ثبت شده اند ، برای کاربران وجود نداشته و فقط مدیران امکان ثبت تغییرات روی اسناد دائم را دارا خواهند بود . بنابراین کنترل و بررسی اسناد برای مدیران فراهم خواهد بود .
کاربران فروش ، امکان ثبت پیش فاکتور و فاکتور را با در نظر گرفتن دسترسی هایی تعریف شده توسط مدیریت و مطابق با اهداف سازمان ، دارا می باشند . امکان تبدیل پیش فاکتور به فاکتور برای مدیر فروش و یا کاربری که مجوز ثبت تغییرات را داشته باشد ، در نظر گرفته شده است . به منظور کنترل موجودی انبار و روند فروش ، در صورت تنظیم ، هنگام صدور پیش فاکتور از موجودی انبار کاسته می شود . البته این امکان به صورت انتخابی برای مدیران وجود داشته و قابل انتخاب خواهد بود .
در نرم افزار فارسیکام امکان اعمال و محاسبه ی هزینه ها ، مالیات ، ارزش افزوده به صورت مقدار عددی و یا درصدی از فاکتور در نظر گرفته شده است . بنابراین کاربران به سادگی با وارد نمودن اعداد و یا درصد مورد نظر ، و بدون نیاز به انجام مجدد محاسبات به صورت دستی ، نتیجه را در جمع فاکتور و جمع کل مشاهده و تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند نمود .
از ویژگی های نرم افزار ، تعیین افراد خاص جهت تایید پیش فاکتور و فاکتور از طرف مدیریت سازمان می باشد . بدین صورت که مدیریت با انتخاب فرد یا افراد خاص ( مانند مدیر فروش ) ، تایید نهایی فاکتور را به وی واگذار می نماید . بنابراین فرآیند فروش تحت نظارت مدیریت و در جهت پیش برد اهداف سازمان ، اجرا می گردد .
همچنین می توان کاربران مختلفی جهت تایید فاکتور ها در نظر گرفت . بنابراین چنانچه کاربر اول ، حضور نداشته باشد ، خللی در کنترل فرآیند فروش به وجود نیامده ، و عمل تایید به کاربر بعد منتقل خواهد شد . تعیین افراد جهت تایید فاکتور ، به صورت نامحدود و مطابق با صلاحدید مدیران ایجاد می گردد . 
لازم به ذکر است ، کاربرانی که به عنوان مسئول تایید فاکتور ها تعریف شده اند ، می توانند فرآیند تایید را به فرد بعدی ارجاع دهند . این امکان توسط دکمه و پیغام های مشخص در نرم افزار اجرا می گردد .
کاربران پس از ثبت فاکتور ، قادر خوهند بود  ارسال سند را به صورت ایمیل و یا فکس توسط نرم افزار ، به انجام برسانند .
گزارش :
امکانات مختلفی جهت گزارش گیری از موجودی انبار ، بر اساس انتخاب کالا ها و یا گروه های کالا وجود دارد . همچنین امکان گزارش گیری روی فاکتور ها نیز برای کاربران نرم افزار و چاپ و ارائه ی اسناد در سیستم قرار گرفته است . همچنین امکان گزارش گیری های متفاوت با انتخاب فیلد های مورد نظر توسط کاربران جهت ارائه به مدیریت و برسی اسناد و انجام اقدامات لازم توسط سازمان در سیستم وجود دارد .